بازار کار برش لیزری

آشنایی با بازار کار برش لیزری

یکی از مشاغلی که تکنولوژی روز به آن وسعت بیشتری بخشیده بازار کار برش لیزری است.

در گذشته اگر می خواستند متریالی را مانند چوب یا فلز برش دهند بسختی و با ابزارآلات سنگین این کار را انجام می دادند، بعد از آن ماشین های مکانیکی روی کار آمدند و برش قطعات و مواد به آن ها سپرده شد.

اما با پیشرفت و توسعه علم لیزر و ساخت دستگاه های برش لیزری، تحولی عظیم در صنایع رخ داد.  وجود دستگاه های برش لیزری کار را بسیار آسانتر و سرعت را بالا برد. برای مثال در صنایع محصولات دکوراتیو، معماری، ساخت استند و قاب عکس برش لیزری بسیار کاربرد دارد.

انواع دستگاه برش لیزری

دستگاه‌هایی که برای انجام برش لیزر مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای دو نوع جامد و گازی هستند. هر کدام از این دستگاه‌ها نیز خود دارای مجموعه دیگری هستند و برای مصارف مختلف کاربرد‌های متفاوتی دارند. انجام کار با استفاده از دستگاه برش لیزر و امکانات مدرن معمولاً از طریق یک کامپیوتر انجام می‌شود که به دستگاه متصل شده است.

در واقع وجود برنامه خاصی در این کامپیوتر باعث شده تا برای دستگاه فرمان برش دقیقی صادر شود. دستگاه برش لیزری نیز بدون کوچک‌ترین خطا طرح مورد نظر و میزان برش را اعمال می‌کند. معمولاً برش‌ها از نظر اندازه به صورت ‌میلیمتری و کاملا دقیق انجام می‌شوند. در نتیجه سرعت عمل برش افزایش پیدا کرده و می‌توان بیشترین میزان برش را در کمترین زمان ممکن انجام داد.

حکاکی لیزری و برش لیزری

درآمد کار با دستگاه های برش لیزری به چه عواملی بستگی دارد؟

یکی از مهمترین مواردی که افراد در هنگام شروع کسب و کار دستگاه برش لیزری به دنبال آن هستند، میزان درآمد این کار است. باید بدانید رسیدن به درآمد خوب در این کسب و کار به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما هنگام شروع کار باید بر اساس متریالی که استفاده می‌کنید، دستگاه درستی را انتخاب کنید. همچنین بهتر است بدانید این کسب و کار از‌ ایده‌های نو و خلاقانه حمایت می‌کند و در پیشرفت کار شما نقش زیادی دارد. استفاده از خلاقیت و نوآوری شما رابطه مستقیمی با کسب درآمد با دستگاه برش فلزات و غیر فلزات دارد.

فردی که به عنوان اپراتور دستگاه لیزر شناخته می‌شود اگر از خلاقیت زیادی برخوردار باشد، میزان درآمد دستگاه برش لیزر نیز افزایش پیدا می‌کند. در واقع بین افزایش درآمد در این کار با اپراتور متخصص و خلاق رابطه مستقیم است و اگر اپراتور بتواند برای مشتری‌های خود‌ ایده جدیدی پیشنهاد بدهد، قطعاً در کسب و کار خود موفق می‌شود و به درآمد خوبی می‌رسد. یکی دیگر از مهم‌ترین نکات درباره میزان درآمد کار در دستگاه لیزر نبود هزینه‌های مصرفی است. در واقع دستگاه هنگام شروع به کار نیاز به مواد اولیه خاصی ندارد و اگر متریال مشتری در دسترس باشد، می‌توان با این دستگاه کار کرد.

شغل های مرتبط با دستگاه برش لیزری کدامند؟

شما می توانید با استفاده از دستگاه حکاکی و برش لیزر به دنیای کسب و کار وارد شوید. استفاده از دستگاه لیزر در بیشتر صنایع و بیشتر مشاغل به وضوح دیده می شود. اما برخی از مشاغل نقش پر رنگ تری در این زمینه دارند.

به عنوان مثال شما می توانید از دستگاه لیزر جهت طراحی و ساخت: قاب عکس، آباژور، لوستر، لوازم آشپزخانه و کارت ها عروسی، صنایع چرم سازی، مهرسازی، کیف و کفش و… استفاده نمایید. این موارد در حوزه کار دستگاه لیزر بسیار متداول است.

در صورتی که قدرت تبلیغاتی خوبی داشته باشید نیز می توانید جهت تولید محصولات اشانتیون که در هدف تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند نیز از این دستگاه استفاده کنید. یکی از مهمترین مشاغل نیازمند به دستگاه برش لیزری، تابلوسازی است. همچنین مراکز ارائه خدمات به دانشجویان نیز برای ماکت سازی نیازمند دستگاه لیزر می باشند.

از جمله مشاغلی که حول دستگاه لیزر شکل می گیرند، حکاکی سنگ قبر است. سازندگان کیف و کفش نیز از عمده خریداران دستگاه لیزر هستند. به همین دلیل است که می گوییم اپراتور باید خلاق باشد تا با خلاقیت ذهنی خود شما را در کسب و کارتان به موفقیت برساند.

مهارت های لازم برای کار با دستگاه های حکاکی و برش لیزر صنعتی

انجام کار با دستگاه برش لیزر صنعتی عمولاً مهارت خاصی ندارد و افراد به سادگی و با دریافت آموزش‌های لازم می‌توانند از این دستگاه استفاده و محصولات کاملاً زیبا و کاربردی را تولید کنند. بر روی این دستگاه سیستم کامپیوتری طراحی شده است که می‌توان طرح را بر روی آن پیاده‌ سازی کرد. سپس از طریق نرم ‌افزار‌های گرافیکی نقش مورد نظر را بر روی متریال اجرا کرد.

شما در هنگام شروع کسب و کار دستگاه برش لیزری نباید نگرانی‌های زیادی داشته باشید؛ چراکه امروزه طرح‌ها توسط شرکت‌های ارائه دهنده دستگاه‌های برش لیزر صنعتی به صورت آماده در اختیار شما قرار می‌گیرند و شما فقط باید سیستم کامپیوتری دستگاه را درست تنظیم کنید. اما برای افزایش میزان درآمد باید مقداری خلاقیت و پشتکار داشته باشید تا بتوانید آموزش‌های لازم را دریافت و طرح‌های منحصر به فردی را به بازار عرضه کنید. در این صورت مشتر­ی­های ثابت پیدا می ب­کنید.

آشنایی با بازار کار برش لیزری

موارد استفاده از دستگاه برش لیزری

در صنعت پرواز و هواپیماسازی برای برش قطعات از برش لیزری فلزات استفاده می کنند.

در صنایع نظامی برای ساخت و بر تجهیزات نظامی، زیردریایی ها و تجهیزاتی از این قبیل

در صنعت خودروسازی مانند صنعت هواپیماسازی برای برش قطعات نیازمند برش لیزر هستیم

در الکترونیک و تابلو سازی

در صنایع کوچک مانند مُهرسازی، کارت ویزیت، استند و بنر

صنعت چاپ و بسته بندی

در  زمینه هنر مثل معرق کاری، حکاکی، کنده کاری، تراشکاری، صنایع دستی

مجسمه سازی و لوازم دکوراتیو

معماری و عمران

واشرسازی و صنایع منسوجات چوبی و شیشه

دیگر موادی مانند پلکسی گلس (آکریلیک)

چرم و انواع پارچه

در بسیاری از صنایع دیگر برش لیزر کاربرد دارد. با توجه به این فراگیر بودن و نیاز کسب و کارها به فناوری برش لیزر طبیعی است که تقاضا کار در این فیلد کاری بسیار بالاست و پیش بینی می شود در آینده نچندان دور نیز حوزه کاری برش لیزری دوبرابر نیازمند اپراتورهای دستگاه برش لیزر می باشد. پس با این حساب می توان گفت که آینده درخشانی در انتظار صنعت برش لیزر و افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند هست و می توان گفت بازار کار خوب در انتظار بازار کار این حرفه است.

حک و برش لیزر، برش لیزری

خلاقیت با دستگاه  برش لیزر

استفاده از دستگاه لیزر یکی از بهترین ایده های کسب درآمد بالا و کم رقیب می باشد. با ما در ادامه همراه باشید تا چند ایده ناب که می توان با دستگاه لیزر عملیاتی نمود آشنا کنیم. شما می توانید با دستگاه برش لیزر مصنوعات چرمی یا نمدی بسازید که طرفداران زیادی برای خود دارد. اما به یاد داشته باشید از یک اپراتور خلاق در زمینه های هنری کمک بگیرید. با دستگاه حکاکی لیزری می توانید کارهای هنری بر روی سنگ انجام دهید.

برخی گمان می کنند از دستگاه لیزر تنها جهت حکاکی سنگ قبر استفاده می شود. به شما پیشنهاد می کنم کمی دیدتان را باز کنید. اطرافتان را خوب نظاره کنید طرح های بی نظیری با استفاده از دستگاه لیزر بر روی سنگ ها حک شده است.

اگر هنر و خلاقیت با هم ترکیب شوند نتیجه ی فوق العاده را خواهید دید. تنها کافی است کمی به اطرافتان نگاه کنید و اندکی طراحی گرافیک بلد باشید آنگاه خواهید دید این دستگاه چقدر برایتان درآمدهای هنگفتی در بر دارد. انسان ها برای داشتن متریال های خاص و منحصر به فرد بودن به راحتی هزینه می کنند. از خاصیت افراد می توانید به راحتی استفاده کنید و درآمدهای فوق العاده ای داشته باشید. در ادامه برخی از نمونه کارهایی که با دستگاه برش لیزر انجام شده است را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

سخن پایانی

مانند هر کسب و کار دیگری اگر می‌خواهید از رقبا متمایز شوید، سرمایه گذاری اضافی لازم است. این شامل پیشرفت های تکنولوژیکی و همچنین ایده های خلاقانه می‌شود اگر این معیارها را برآورده کنید، می‌توانید درآمد بسیار خوبی را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازار کار برش لیزری و همچنین دریافت مشاوره به وب سایت حکینو مراجعه کنید. همچنین میتوانید در شبکه های اجتماعی واتس آپ و اینستاگرام با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

پشتیبان حکینو
ارسال پیام