دستگاه های برش لیزری و حکاکی

انواع دستگاه های برش لیزری و حکاکی

دستگاه های برش لیزر و حکاکی میتوان برای برش انواع متریال های فلزی و غیر فلزی استفاده کرد. دستگاه های برش لیزی و حکاکی به دو دسته کلی تقسیم می شوند. از بین این دو دسته میتونیم به دستگاهای برش لیزری co2 غیر فلزات و دستگاهای برش لیزر فلزات تقسیم بندی کرد. دستگاهای co2 میتونن متریال های مختلفی مثل چوب شیشه سنگ فایبر و غیره رو برش و حکاکی کنند.

دستگاه برش و حکاکی co2

این نوع  دستگاه ها برای غیر فلزات کاربرد دارد و با بازتاب نور کار میکند.

دستگاه لیزر فلزات

این دستگاه با استفاده از فیبر نوری که به سر هد دستگاه منتقل میشه کار میکنه و برای برش و حکاکی فلزات کاربرد دارد، همچنین از این دستگاه برای برش غیر فلزات هم میشه استفاده کرد.

دستگاه های برش لیزری و حکاکی

موارد کاربرد دستگاه حکاکی لیزر co2

از این دستگاه جهت حکاکی  و برش روی چوب و ام دی اف، انواع سنگ و سرامیک ، سنگ عقیق و کاشی ، کریستال  و شیشه ، پلاستیک و لاستیک ، پارچه و چرم  و انواع دیگر غیر فلزات میشه استفاده کرد .

این دامنه وسیع حکاکی و برش لیزر متریال نشانگر پرکاربرد بردن در بیشتر صنایع و تولیدات در ایران باشد.  این دستگاه به کمک کامپیوتر عملیات های حکاکی و برش را انجام میده. به این صورت که طرح مورد نظر را در نرم افزار های گرافیکی مانند کرل و اتوکد طراحی میکنیم و به کامپیوتر انتقال میدهیم و دستگاه پس از دریافت اطلاعات از کامپیوتر روی قطعه مورد نظر حکاکی یا برش را اجرا می کند.

مزایای دستگاه حک و برش لیزر

  • دقت بالا
  • سرعت بالای حک و لیزر
  • انعطاف در حکاکی و برش
  • عدم نیاز به فیکسچر از جمله مزایای این دستگاه به حساب میاد

معایب این دستگاه

  • قیمت بالا
  • استفاده از کامپیوتر
  • هزینه مصرفی بالا رو اشاره کرد

دستگاه های برش لیزری و حکاکی

تفاوت دستگاه های برش لیزر و حکاکی فلزات با غیر فلزات

توان لیزر مورد استفاده در دستگاه های برش لیزر و حکاکی فلزات به مراتب قوی تر از دستگاه های برش و حکاکی لیزری غیر فلزات . در کمترین توان ممکن جهت برش فلزات باید از تیوب لیزر 150 وات co2 استفاده کرد . در دستگاه های برش و حکاکی لیزری فلزات با توجه به قطر کار مورد نظر از توان لیزر 300 الی 5000 وات استفاده می نمایند .

تفاوت عمده بین دستگاه های لیزر فلزات با غیر فلزات به غیر از منبع تولید لیزر و توان آنها ، نوع هد دستگاه و همچنین نازل هدایت نیتروژن مایع بر روی سطح کار می باشد تا از تغییر شکل و ذوب شدن اطراف محل برش جلوگیری شود. تمام دستگاه های برش لیزری فلزات دارای فوکوس اتوماتیک و هد مقاوم در برابر حرارت بالا می باشند.

نحوه کار دستگاه لیزر فلزات

کنترل و اجرای کار با دستگاه لیزر فلزات توسط یک رایانه انجام می‌شود. طرح مورد نظر توسط مهندسان یا گرافیست‌‌ها از قبل شده است. طرح مورد نظر به رایانه دستگاه لیزر فلزات انتقال داده می‌شود. سپس اشعه لیزر با توجه به ضخامت جسم و قدرت تعریف شده از دستگاه خارج می‌شود و بر روی فلز حکاکی یا برش انجام می‌شود.

در دستگاه لیزر فلزات اشعه به صورت کانونی بر فلز تابیده می‌شود اما تغییر فیزیکی بر روی فلز انجام نمی‌شود. در هنگام برش و حکاکی توسط دستگاه لیزر فلزات لبه کار دچار سوختگی نخواهد شد.

برندهای دستگاه‌های لیزری مورد استفاده در گروه تبلیغاتی دورال:
دستگاه لیزر غیر فلزات برند شفنگ
دستگاه لیزر فلزات برند داجکو
دستکاه چاپ بنر عرض 5 متر کونیکا 8 هد
دستگاه کاتر پلاتر برند رولند
دستگاه جوش لیزر برند shiang چین

تفاوت دستگاه CNC لیزری و غیر لیزری

علاوه بر تفاوت در قطعات، در دستگاه لیزری در زمان برش و یا حکاکی بر روی سطح فلز دستگاه هیچگونه تماسی با سطح ندارد و صرفا برش توسط استوانه نور لیزر انجام می‌شود به اسطلاح ذوب یا می‌سوزد. اما در دستگاه غیر لیزری مته‌ها سطح را برش می‌دهند. در روش لیزری اضافه های برش می‌سوزد و حجم کمی‌دارد اما در برش غیر لیزری پرتی‌ها و ضایعات بیشتر است. تولید صدای برش لیزری کمتر از غیر لیزری می‌باشد.

قیمت انواع دستگاه برش لیزری و حکاکی

دستگاه حکاکی و برش لیزر یک دستگاه کارامد و با صرفه اقتصادی است . ابعاد این دستگاه ها امکان نصب آن را در فروشگاه و کارگاه‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی ایجاد می‌کند. بیشتر دستگاه‌ های برش لیزر را می‌توان جهت نصب به صورت دمونتاژه یا در 4 قطعه جدا از هم نیز حمل کرد. این کار خیلی راحت انجام‌ می‌شود.

و براحتی در محل نصب از درب‌های کوچک به عرض 70 سانتی‌متر و راه‌پله‌های باریک عبور می‌کند.دستگاه حکاکی و برش لیزر دارای مجاری عبور ورق کامل پکس گلاس هستند این قابلیت به کاربر اجازه می دهد که  بتواند ابعاد کامل ورق پکس گلاس را در 2 مرحله به آسانی برش بزند.

محاسبه قیمت انواع دستگاه برش لیزری

اگر به دنبال خرید دستگاهی هستید که برای حکاکی غیرفلزات استفاده کنید توصیه می کنیم که از دستگاه‌های با وات کمتر استفاده کنید. ولی اگر به دنبال برش لیزری و برشکاری هستید بهتر است  از دستگاه‌های با قدرت وات بیشتر استفاده کنید.نسبت به وات دستگاه قیمت دستگاه برش لیزری میتواند متفاوت باشد.

الزاما همیشه دستگاه با وات کمتر ارزانتر نخواهد بود.

کیفیت حکاکی با قدرت تیوب لیزر نسبت عکس دارد . هر چه قدرت تیوب لیزر افزایش پیدا کند ، از کیفیت و دقت حکاکی کاسته می شود. اما برشکاری بهتر انجام می‌شود. اگر کار حکاکی شما بیش از برش کاری شما است ، دستگاه با تیوب حداکثر 80 وات خریداری کنید و اگر کار های برش کاری شما بیشتر از حکاکی است از دستگاه با تیوپ 130 وات به بالا استفاده نمایید.

پیشنهاد ما دستگاه با تیوب لیزر 100w  Reci  است که تقریبا برای همه کارها مناسب است. تیوب لیزر نصب شده بر روی دستگاه ها قابل تعویض و ارتقاء می باشد به شرط آنکه پاور تغدیه دستگاه نیز متناسب با تیوپ لیزر انتخاب و تغییر نماید. بهتر است هنگام خرید از توان تولیدی پاور دستگاه مطمئن شوید تا در آینده برای تغییر تیوب لیزر به مشکل نخورید. یک منبع تغذیه قویتر در هنگام خرید شاید حدود 7 تا10% روی قیمت دستگاه برش لیزری تاثیر بگذارد اما خرید یک منبع تغذیه جدید بسیار گرانتر خواهد بود.

درصورت نیاز درباره حک و برش لیزر می توانید با شماره 03136661484 تماس بگیرید یا در واتس آپ و اینستاگرام با ما در ارتباط باشید، و به صورت رایگان با متخصصین حکینو مشورت کنید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

پشتیبان حکینو
ارسال پیام