برش لیزری پارچه

برش لیزری پارچه چیست و مزایایی آن

در این مقاله قصد داریم به بررسی برش لیزری پارچه و مزایای آن بپردازیم.

برش لیزر پارچه برای برش پارچه در طرح و شکل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از طرح های جذاب بر روی لباس از طریق برش لیزری پارچه فراهم می گردند. برش لیزر با پارچه به عنوان حکاکی بر روی پارچه معرفی می شود. ابزار لیزری بر روی پارچه های مختلف قدرت و توانایی زیادی از خود نشان می دهند و بسیار کاربردی هستند.

برش لیزر پارچه می تواند برای منسوجات بسیاری مورد استفاده قرار بگیرد. در دنیای امروز بسیاری از منسوجات به عنوان پارچه لیزری مورد توجه هستند. پارچه لیزری می تواند در جنس های مختلف پلی استر، ابریشم، کتان و … باشد.

اهمیت برش لیزری پارچه

دستگاه برش لیزر پارچه برای طراحی الگوهای ظریف و زیبا مورد استفاده قرار می گیرد. الگوهای کلاسیک به عنوان الگوهای پرپیچ و تاب در پارچه های مختلف قرار می گیرند. بنابراین اهمیت زیادی در حکاکی دارند. برای طرح های کلاسیک از دستگاه برش پارچه لیزری استفاده می شود. با دستگاه برش لیزر پارچه می توان الگوهای پرپیچ و خم را بر روی پارچه های مختلف حکاکی کرد.

از لیزر برش پارچه برای تنوع طرح در دوخت لباس، طراحی پرده های مختلف، پارچه های روتختی، ملحفه، تزیین لباس، تزیینات و … استفاده می شود. برش پارچه با لیزر برای لباس های مجلسی بسیار کاربردی است.

لیزر روی پارچه می تواند اشکال جدید و شیکی را برای لباس های مجلسی متنوع خلق کند. خوشبختانه با دستگاه های لیزر می توان ایده های خلاقانه زیادی را بر روی پارچه ها پیاده سازی کرد. لیزر پارچه در مدت زمان کمی توانست به یک صنعت پیشرفته در مشاغل بزرگ و مشاغل خانگی تبدیل شود.

برش لیزری پارچه چیست؟

لیزر پارچه روش ابداعی برای برش پارچه در اندازه ای دقیق، استاندارد با حفظ حالت مهر و موم و ممانعت از آسیب پارچه مورد استفاده قرار می گیرد. لیزر روی پارچه را می توان برای پارچه هایی نظیر پلی استر، نئوپرن، ابریشم، پنبه، نایلون، چرم و … امتحان کرد. این در حالی است که بیشتر افراد گمان می کنند که برش لیزر پارچه مختص پارچه های پلاستیکی همچون پلی استر می باشد.

برش لیزری پارچه نوعی فرآیند برش دادن پارچه با حرارت است. در روش لیزری پارچه از حرارت و نور لیزر برای برش پارچه استفاده می شود. بنابراین پارچه های نایلونی، پلی استری و در کل پلاستیکی واکنش بسیار موفق تری نسبت به سایر پارچه ها نشان می دهند و سریع تر ذوب می شوند.

برش لیزری پارچه

دستگاه برش لیزری به چه صورت کار می کند؟

ابتدا در نرم افزارهای طراحی مانند CorelDraw طرح خود را ایجاد کنید. سپس طرح را در نرم افزار دستگاه لیزر برش پارچه باز کنید. این امکان وجود دارد که در هر قسمت طرح را به یکی از رنگ های مد نظر خود تغییر دهید.

همچنین می توان برنامه های خاص را بر روی طرح اعمال کرد، مثلا مدل حک یا  حالت برش را شخصی سازی نمود یا هر رنگ را با میزان توان و سرعت مورد نظر برنامه ریزی کرد. در مرحله آخر فایل نهایی شده را برای طراحی در دستگاه برش لود کنید. در پنل دستگاه برش لیزری پارچه، فایل مورد نظر را انتخاب و دکمه شروع را بزنید.

دستگاه با هدایت ولتاژ بالا به تیوپ لیزر، باعث پرتاب لیزر به سر تیوپ می شود. لیزر پرتاب شده با دو آینه به سر گان منتقل می شود. در قسمت گان، اشعه لیزر توسط یک عدسی، متمرکز می شود و به سمت پارچه هدایت می شود و عملیات برش یا حک کردن اجرا می شود.

همچنین می توانید در کانال آپارات تماشا کنید که دستگاه برش لیزری پارچه به چه صورت کار میکند.

روشهای برش لیزر پارچه

به طور کلی برای برش پارچه علاوه بر روشهای سنتی روش دستگاه سی ان سی پارچه نیز وجود دارد .

این روش که روشی نوین به حساب می آید سرعت و دقت بسیار بالایی در اختیاز کاربر قرار میدهد ولی از نظر سرمایه گزاری بسیار هنگفت هست و بیشتر مناسب کارخانه های تولیدی است که در حجم بسیار بالا از دستگاه سی ان سی پارچه استفاده میکنند

برش لیزری پارچه

مزیت برش لیزری پارچه

برش پارچه با لیزر مزایای زیادی به همراه دارد. به همین خاطر افراد بسیاری برش لیزر پارچه را ترجیح می دهند.

  • در بیشتر برش های پارچه با روش های سنتی حد زیادی از اعوجاج در برش پارچه دیده می شود. این مسئله برای خیاطان و سایر کارفرمایان امری ناراحت کننده می باشد. برش لیزر پارچه از کجی پارچه جلوگیری می کند.
  • برش پارچه به شکل دقیق و بدون شکستگی انجام می شود.
  • برش پارچه های اسپیسر با لیزر به شکل دقیق تری انجام می گیرد.
  • لبه های برش داده شده پارچه به خوبی آب بندی می گردند.
  • برش پارچه در روش های کلاسیک با گرد و غبار همراه است. در برش لیزری پارچه هیچ نوع گردو غباری از پارچه منتشر نخواهد شد.
  • در برش لیزری خبری از سایش ابزار نیست و کیفیت برش به شکل عالی حفظ می گردد.
  • برش لیزری برای تمام پارچه ها کاربردی است. با لیزر می توان پردازش بر روی پارچه ها را در تمام جهات انجام داد.
  • برش لیزر بدون آسیب و تحریف پارچه، سوراخ کردن پارچه و به کمک سیستم نوار نقاله انجام می گیرد.
  • در برش های لیزری، ضایعات بسیاری کمی از پارچه دریافت می گردد و میزان هدر رفت پارچه به صفر می رسد.

سخن آخر

دستگاه برش لیزر پارچه به شما کمک می کند تا راحت تر و با دقت بیشتر اقدام به برش پارچه کنید. این دستگاه به صرفه جویی در وقت تان نیز کمک می کند. درصورتی که قصد برش لیزری پارچه را دارید می توانید با شماره 03136661484 تماس بگیرید و به صورت رایگان با متخصصن حکینو مشورت کنید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

پشتیبان حکینو
ارسال پیام