برش لیزر برنج

برش لیزر برنج

برش لیزر برنج از جمله موارد پر جستجو در فضای مجازی، بازار کار و صنایع گوناگون است. نیاز به این نوع برش در حوزه صنعت و هنر با تولیدات متنوع و جالبی گره خورده است. دامنه وسیع و گسترده لوازمی که با فلز برنج تهیه می‌شوند از صنایع نظامی تا زیورآلات و از ظروف آشپزخانه تا تزئینات دکوراتیو گسترده است.

برنج یک فلز نسبتا نرم و انعطاف پذیر و یکی از فلزاتی است که در صنایع کاربرد بسیاری دارد. به عنوان مثال از این فلز در ساخت زیورآلات، لوازم آشپزخانه ، ظروف تزئینی و … استفاده می شود. اکثر دستگاه های برش لیزر فلزات را می توان برای برش لیزر برنج استفاده کرد، (با توجه به قابلیت ها و توانمندی هایی که دارند)

برش لیزری برنج

فلزات زرد یا براق بازتاب دهنده های بسیار خوبی هستند و گاهی نور مادون قرمز را 95% بازتاب می دهند. به همین دلیل است که برش لیزری برنج سخت بوده و بسیاری از مراکز خدمات لیزر از انجام آن خودداری می کنند. اما همان طور که اشاره شد، با پیشرفت هایی که در حوزه لیزر صورت گرفته است برش لیزری  صفحات برنج، مس و برنز ضخیم غیر ممکن نمی باشد. قطعات برنج که توسط برش لیزری تولید می شوند نیاز به عملیات پردازش نهایی دارند. زیرا لبه های برش نا صاف و زبر می باشند.

برش لیزری برنج، مس و سایر آلیاژهای مس به علت هدایت گرما و بازتاب نور لیزر و آسیب رسیدن به دستگاه لیزر، با استفاده از دستگاه لیزر CO2 ممکن نمی باشد. ما در پرسناژ با به کارگیری تجهیزات پیشرفته و کارکنان متخصص، خدمات برش و حکاکی کیفیت و ظریف فلزاتی قبیل برنج، مس و برنز را بدون مشکل ارائه می نماییم.

برش لیزر برنج

مزایای برش لیزر برنج:

  • با توجه به سرعت و کیفیت بالای خدمات برش لیزر فایبر در ورق های برنج ، در بسیاری از موارد می تواند جایگزین مناسبی برای خدمات پانچ CNC و خدمات برش واترجت و خدمات برش پلاسما باشد.
  • امروزه در دنیا با توجه به هزینه های پایین و سرعت و دقت بالای خدمات برش لیزر فلزات، در ورق های برنج ضخیم، به جای دستگاه برش واترجت و دستگاه برش پلاسما، از دستگاه های لیزر توان بالای فایبر استفاده می شود. (تولید دستگاه های واترجت و برش پلاسما در سال های گذشته بسیار کاهش پیدا کرده است، همچنین برخی از شرکت ها تولید این ماشین آلات را متوقف کرده اند.)
  • با توجه به قیمت بالای مواد اولیه در برش لیزری برنج، از آنجا که بدون محدودیت می توان چیدمان قطعات درخواستی را با کمترین ضایعات روی شیت (Sheet) انجام نمود، این فرآیند دارای توجیه اقتصادی بالایی برای تولید قطعات مورد نیاز می باشد.
  • در برش لیزریCNC برنج، در صورت سلامت کامل دستگاه و انجام کلیه تنظیمات لازم توسط اپراتور ماهر، هر چه توان دستکاه بالاتر باشد، کیفیت صافی سطح وضعیت بهتری دارد.
  • کمترین میزان کرف (Kerf) یا باربرداری هنگام برش برنج، در نتیجه امکان برش المان های ریز و با ظرافت بالا فراهم می شود.
  • در برش لیزری برنج نیز مانند دیگر فلزاتی که از گاز نیتروژن و یا هوای فشرده به عنوان گاز کمکی استفاده می گردد (مانند استیل، آلومینیوم و …) دمای سطح لبه برش بسیار پایین تر از برش با دستگاه پلاسما می باشد. بنابراین لبه های برش در معرض تنش حرارتی قرار نمی گیرد.

مقالات بیشتر:  متریال های مناسب برای حک و برش لیزر

نکاتی در مورد برش لیزر برنج

برای آنکه گرمای تولید شده در برش لیزر برنج به دستگاه آسیبی نرساند از سیستم خنک کننده استفاده میکنند در این سیستم گرمای تولید شده به خارج از دستگاه منتقل میشود و با استفاده از آب از میزان دمای داخل دستگاه کاسته میشود.

برش لیزر مطلوب

برای آنکه برش لیزر برنج مطلوبی داشته باشید بهتر است از روش برش ذوبی به همراه دمیدن گاز پر فشار استفاده نمایید. ابتدا بخش مورد نظر را تا حد نقطه ذوب گرم کرده و سپس با استفاده از فشار گاز (که معمولا هوای عادی است) اقدام به پاک کردن بخش های برش خورده از روی جنس برنجی میکنیم.

استفاده از دستگاه برش برق زیادی به دلیل تولید لیزر مصرف میکند و شما باید به این نکته توجه داشته باشید که برای اینکه برش برنج خوبی داشته باشید باید به ضخامت جنس و نرخ برش لیزر برنج نیز دقت نمایید.

برنج از جمله فلزاتی است که نسبت به سایر فلزات از انعطاف پذیری بالاتری برخوردار است و برای اینکه بتوان برش هایی را بر روی ورق برنج انجام داد بهتر است از دستگاه برش لیزر استفاده شود. دستگاه برش لیزر برنج از تجهیزاتی که به منظور هر چه با کیفیت تر انجام شدن برش به کار گرفته میشود. برش لیزر برنج هیچگونه آسیبی را به بافت نرم و انعطاف پذیر ورق برنج وارد نمیکند و برشی کاملا تمیز و بی نقصی را خواهید داشت.

دستگاه برش لیزر برنج علاوه بر اینکه میتواند برشی بدون نقص را ایجاد کند سرعت برش را نیز تا حد بسیار زیادی افزایش میدهد. سرعت دستگاه برش لیزر آلومینیوم به هیچ وجه با برش های سنتی قابل قیاس نیست و در مدت بسیار کوتاهتری انجام میشود.

برش لیزر برنج

برش لیزر برنج با کیفیت

برش لیزر برنج با کیفیت تنها زمانی انجام خواهد شد که تجربه اپراتور برای کار با دستگاه بالا باشد و بصورت کاملا حرفه ای برش را انجام دهد. در برش لیزر برنج باکیفیت نوع دستگاه نیز تاثیر زیادی دارد. هر چه دستگاه برش لیزر آلومینیوم کیفیت بالاتری داشته باشد میتواند برشی به مراتب دقیق تری را انجام دهد و لبه های کار کاملا صاف و بدون هیچگونه پلیسه ای باشد.

مقالات بیشتر:  تاریخچه CNC

قیمت برش لیزر برنج

قیمت برش لیزر برنج نسبت به قیمت روش های سنتی برش این نوع فلز بسیار مناسب تر است زیرا در روش های سنتی  از نیروی انسانی برای برش استفاده میشد که همین موضوع بر روی قیمت تاثیر بسیار زیادی داشت و هزینه ها را تا حد زیادی افزایش میداد. قیمت برش لیزر برنج به دلیل اینکه از هیچگونه نیروی انسانی برای برش کمک گرفته نمیشود بسیار مناسب تر است.

یکی دیگر از دلایل مناسب بودن قیمت برش لیزر برنج سرعت انجام کار میباشد. در روش های سنتی و همچنین قدیمی علاوه بر اینکه از نیروی انسانی برای برش استفاده میشد سرعت انجام کار نیز تا حد زیادی کند میشد که این زمان بر بودن برش بر بالا رفتن قیمت تاثیر داشت. اما قیمت برش لیزر برنج به دلیل اینکه کار با سرعت بالایی انجام میشود بسیار مناسب تر است.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

پشتیبان حکینو
ارسال پیام