حکاکی روی طلا

حکاکی روی طلا

حکاکی روی طلا

طلا فلزی بسیار گرانبها و ارزشمند است که بعد از استخراج آن باید طی فرآیندی به اشکال مختلفی تبدیل شود تا به شکل چیزی درآید که ما در بازار و پشت ویترین ها می بینیم. طلا برای اینکه مورد استفاده قرار گیرد باید به زیورآلات و جواهرات مانند دستبند، گردنبند، النگو، گوشواره تبدیل شود و ساختن جواهرات از طلا خالص نیازمند هنر طلاسازی است.

طلا سازی حرفه ای است که از دیرباز تاکنون وجود داشته و قدمت دارد. طلاسازی نیازمند ابزارآلات و دستگاه های مخصوص بخود است که در این بین برای طراحی و حکاکی روی طلا بهتر است از دستگاه حک لیزری طلا استفاده کرد. بکارگیری دانش لیزر و هنر طلاسازی خروجی موفقیت آمیزی دارد. با استفاده از دستگاه حک لیزری طلا طرح ها و نقوش زیبایی را می توان بر روی طلا حکاکی کرد.

حکاکی روی طلا

تاریخچه حکاکی به روی طلا

اگر به تاریخ گذشتگان نگاه کنیم، می‌بینیم که افراد ثروتمند و اشرافی برای ایجاد تمایز بین جواهرات خود و سایر افراد به روی آن‌ها حکاکی خاصی انجام می‌دادند. حکاکی روی طلا و جواهرات از جمله مهم ترین مهارت و هنر جواهر سازان و طلاسازان است که امروزه نیز در این زمینه به شدت با استقبال افراد مواجه شده‌اند.
یکی از رایج‌ترین موارد حکاکی روی طلا مربوط به حلقه‌های ازدواج است. اکثر زوج‌های جوان تمایل دارند که نام همسر یا اولین حروف نام همسرشان را به روی حلقه‌های ازدواج حک کنند.

متریال هایی که میتوان با لیزر حکاکی کرد

  • طلای سفید
  • طلای زرد
  • نقره خالص 999
  • نقره آنژنتیوم
  • نقره سکه
  • نقره نیکل
  • طلای رنگی

کانال اینستاگرام حکینو دنبال کنید.

مزایای حکاکی روی طلا

حکاکی روی طلا مقرون بصرفه است

حکاکی روی طلا مقدار دور ریز طلایی که در زمان حکاکی و یا برش به روش های دیگر بوجود می آید، کاهش می دهد. معمولا  زمانی که به حکاکی و یا برش روی طلا می پردازند مقداری از متریال طلا کسر می شود و به نوعی جز دورریز حساب می شود که با توجه به ارزشمند بودن طلا، عملاً چیزی به عنوان دور ریز وجود ندارد بنابراین در روش برش لیزری طلا این مورد کاملا حذف شده و به همین دلیل می گوییم برش لیزری یا حکاکی طلا صرفه اقتصادی دارد.

حکاکی روی طلا با کیفیت و سرعت بالا

از آنجایی که دستگاه های برش لیزر از دقت و کیفیت بالایی برخوردار هستند. در نتیجه استفاده از هر نوع متریالی بسرعت انجام می شود و خروجی کار کیفیت بالایی دارد.

 استفاده از روش های دیگر برای برش یا حکاکی روی طلا  مدت زمان زیادی نیاز دارد، در صورتی که در حک لیزری طلا با استفاده از دستگاه لیزر طلا ، کار حکاکی با سرعتی بسیار عالی انجام می شود. و در حقیقت اپراتورهای دستگاه لیزر که در زمینه ی حکاکی روی طلا با لیزر فعالیت دارند با بهره گیری از یک تکنولوژی سریع (لیزر)، کاری بسیار تمیز و دارای ظرافت فوق العاده را با دقتی بسیار بالا به انجام می رسانند.

بهره مندی از آپشن های مختلف حکاکی روی طلا

در صورت استفاده از برش لیزری  طلا می توان از قابلیت هایی بهره مند شد که دیگر روش ها این امکانات را ندارند مانند:

امکان حکاکی تصاویر و متون مورد نظر بدون داشتن محدودیت در طرح، اندازه واستایل

 حکاکی تصاویر دلخواه شما  با حک لیزری  روی طلا یکی از هدایای منحصر به فرد، جذاب و بسیار پرطرفداری است که در بسیاری از مراسمات و مناسبت ها حس فوق العاده ای به ارمغان می آورد.

همانطور که گفته شد استفاده از برش لیزری طلا باعث می شود که در زمان برش هیچگونه کسری از متریال طلا باقی نماند.

حکاکی روی طلا

می توانید در کانال یوتیوب حکینو ویدیو نحوه کار حکاکی روی طلا را مشاهده کنید.

حک لیزری طلا با استفاده از تکنولوژی روز دنیا

حک لیزری طلا استفاده ای است هوشمندانه و خلاقانه از یک تکنولوژی مدرن و به روز دنیا، به این صورت که کار حکاکی بر روی انواع وسایلی که جنس آن ها از فلز بسیار با ارزش و مقاوم طلا می باشد، مانند انواع زیورآلات طلا، به جای انجام شدن با دست با استفاده از دستگاه لیزر طلا انجام می شود.

حک لیزری طلا بر خلاف روش های سنتی، به کارگیری فناوری کاملا جدیدی است که در بسیاری از صنایع برای بهتر انجام شدن کارها با دقتی فوق العاده زیاد به خدمت گرفته شده است.

حک لیزری طلا با صرفه ی اقتصادی

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که برای حک لیزری طلا با استفاده از دستگاه لیزر طلا می توان به آن اشاره کرد، مقرون به صرفه بودن این کار می باشد. چراکه به جرأت می توان گفت از به هدر رفتن مقدار کسر طلایی که در زمان حکاکی و یا برش کاری به وجود می آیند تا حد صد در صد جلوگیری می کند.

اغلب در زمان حکاکی بر روی طلا و یا انجام برش برای آن، به مقداری که قابل اندازه گیری به صورت دقیق نیستند و با توجه به نوع کار و طرح ها نیز متفاوت می باشند، کسر طلا وجود دارد.

این کسری ها برای یک کار تکی به خصوص خیلی زیاد نمی باشد و مقدار آن بسیار کم است. ولی زمانی که تعداد قطعات طلا زیاد می شود، و یا با گذشت زمان و پس از مدتی حکاکی کردن و برش دادن طلا، تمامی این مقدارهای بسیار ناچیز،بر روی هم جمع می شود و مقدار قابل ملاحظه ای از طلا را تشکیل می دهد که بالطبع قیمت آن نیز به هیچ عنوان قابل چشم پوشی کردن نمی باشد، و ویژگی بسیار با ارزش حک لیزری طلا دقیقا در قابل استفاده کردن همین کسری های طلا می باشد.

دستگاه لیزر طلا، مقرون به صرفه

عملکرد این دستگاه ها در زمان حک لیزری طلا به این صورت است که کلیه ی طلاهایی را که در حین کار با لیزر معلق هستند، به وسیله ی مکنده های موجود در ساختار خود به جای این که در هوا و محیط پراکنده شده، از چرخه ی استفاده شدن خارج شوند و در واقع از دست بروند، جمع آوری می کنند و به این ترتیب تا میزان قابل ملاحظه ای به جنبه های اقتصادی کار کمک می کنند.

حکاکی روی طلا

حک لیزری طلا، با سرعت بالا

مدت زمان زیادی را برای تهیه ی یک کار خاص صرف می کنند، در صورتی که در حک لیزری طلا با استفاده از دستگاه لیزر طلا کار حکاکی روی طلا با لیزر با سرعتی بسیار عالی انجام می شود. و در حقیقت کسانی که در زمینه ی حکاکی بر روی طلا با لیزر فعالیت دارند با بهره گیری از یک تکنولوژی سریع، کاری بسیار تمیز و دارای ظرافت فوق العاده را با دقتی بسیار بالا به انجام می رسانند.

دلایل حکاکی روی طلا در قدیم

آنچه که در قدیم برای انجام حکاکی بر روی طلا ازجمله انواع زیورآلات دارای جنس طلا رواج داشت تنها محدود به بعضی از کارهای خاص می شد؛ برخی از این کارها عبارت هستند از:

شخصی سازی کردن زیورآلات: این کار با حک کردن نام ها و یا نشانه های خانوادگی بر روی زیورآلات انجام می شد.

ساختن مهر: انگشترهایی که به عنوان مهر از آن ها استفاده می شد، دارای حکاکی هایی بودند که خاص همان فرد صاحب انگشتر بوده، به عنوان اعتبار یک شخص و یک سند قابل استناد به شمار می آمدند. و برای دیگران نیز که با آن شخص مراوده داشتند، کاملا شناخته شده بودند.

حکاکی بر روی سکه: خیلی از سکه های طلا دارای نقش های مخصوص به خود بوده، متناسب با دوران هایی که در آن زمان ضرب می شدند بودند.

حک لیزری طلا بدون تماس

استفاده از دستگاه لیزر طلا برای حک لیزری طلا در علامت گذاری ها و اجرای همه ی طرح ها هیچ نیازی به تماس ندارد و کاملا بی نیاز از تماس بوده است. که زحمت طلاسازان را تا میزان قابل ملاحظه ای کم تر می کند و بالطبع کم تر شدن زحمت کار طلاساز علاوه بر این که قیمت حک لیزری طلا را تا میزان قابل توجهی پایین می آورد. سود کار را نیز بیش تر می کند، چون در ازای زحمتی کم تر مبلغی مناسب تر دریافت می گردد.

دقت بسیار زیاد دستگاه لیزر طلا

دستگاه لیزر طلا به دلیل داشتن دقت بسیار بالا حک لیزری طلا را به بهترین شکل ممکن در تمامی زوایای طرح های مورد نظر طراحان انجام می دهد و به همین دلیل طرح های مدنظر مشتریان دقیقا مطابق با خواسته ی آن ها بدون هیچ کم و کاستی اجرا می شود.

قابلیت تکرار طرح و تولید

حک لیزری طلا با استفاده از دستگاه لیزر طلا این امکان را به طراحان و طلاسازها می دهد تا بتوانند طرح مورد نظر اجرا شده را برای بارها تکرار کنند.

علاوه بر این کارهایی که نیازمند اجرای به صورت سری می باشد را با تعداد معین به صورت کاملا یکسان و با ظرافتی بسیار بالا و همگی آن ها نیز از کیفیتی فوق العاده برخوردار می باشند، به انجام برسانند.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

پشتیبان حکینو
ارسال پیام