طراحی های 3بعدی با حک و برش لیزر

منظور از طراحی 3بعدی در اصفهان، طراحی یا حکاکی به وسیله دستگاه برش لیزری بر روی یک سری متریال خاص می باشد. طراحی 3 بعدی پیاده سازی هر نوع تصویر یا نوشته بر روی موادی مانند پلکسی، شیشه، چرم و … می باشد. 

عموم طراحی یا حکاکی با برش لیزری به صورت دو بعدی انجام می گیرد و خروجی چشم نواز و زیبایی دارد اما در طراحی سه بعدی با برش لیزری، نتیجه کار باید در محیط دیگری قرار بگیرد تا حالت 3 بعدی طراحی آن مشخص باشد.

نرم افزار های 3d برای طراحی 3بعدی و مدلسازی بکار می روند که به دو دسته نرم افزارهای گرافیکی و نرم افزارهای مهندسی (CAD)  تقسیم بندی می شوند. در هر دو دسته از این نرم افزار ها می توان طراحی های 3 بعدی و 2 بعدی انجام داد اما با توجه به پیاده سازی و نیاز کار از نرم افزارهای گرافیکی و مهندسی استفاده می کنیم.

 شما بر حسب نیاز و کاری که می خواهید انجام دهید باید از نرم افزارهای طراحی و مدلسازی مانند Autodesk ، Maya، sketch up،  استفاده کنید و یا از نرم افزارهای مهندسی مانند اتوکد،  3dmax، سالیدورک و غیره استفاده کنید.

طراحی 3 بعدی در اصفهان
طراحی 3 بعدی در اصفهان

کاربرد های استفاده از طراحی 3 بعدی

پلن ها و نقشه های ساختمانی

پروژه های معماری

دکوراسیون داخلی

پویا نمایی و ساخت انیمیشن های 3بعدی

بازی سازی

طراحی محیط واقعیت مجازی

ماکت و مدلسازی

مزایای استفاده از طراحی 3 بعدی و 2 بعدی

از جمله مزایای نرم­ افزارهای طراحی دو بعدی و سه بعدی می­ توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • مشاهده اجسام قبل از تولید
  • یک تصویر سه بعدی اشکالات را کاملا نشان می­ دهد
  • بازاریابی بهتر محصول
  • مدل سازی مجدد و اصلاحات آسان
  • تسریع در روند تولید
  • تولید بی­نقص محصول

تفاوت بین برش لیزری دو بعدی و سه بعدی

در این بخش فناوری برش لیزری دو بعدی و سه بعدی در دو دستگاه CO2 و فایبر مقایسه می شود.

لیزر فایبر دو بعدی

محدوده کار لیزر فایبر دو بعدی اختیاری است: 100*100 میلیمتر، 150*150 میلیمتر، 200*200 میلیمتر و به طور کلی 300*300 میلیمتر بزرگترین محدوده کار است. حال سؤالی که پیش می آید اینست که چرا محدوده کاری اختیاری می باشد؟ همانطور که گفتم، برای قدرت یکسان پرتو، هر چه مساحت کار بزرگتر باشد، پرتو لیزر ضعیف تر خواهد بود.

کاربرد لیزر فایبر دو بعدی

لیزر دو بعدی فقط دارای محور X و Y است، و محور Z ندارد. به همین دلیل است که حداکثر توان آن قابلیت برش یا حکاکی با عمق فوکوس 1.5 میلی متر در 1.5 میلی متر دارد. در طول عمق فوکوس، قدرت پرتو لیزر تقریباً یکسان است. در اندازه فوکوس بیشتر یا کمتر، قدرت لیزر تغییر می کند. وقتی عمق فوکوس بیشتر می شود، نقطه تمرکز تغییر می نماید، به همین دلیل است که نمی تواند عمیق تر گردد.

اکنون کاربرد آن را به طور خلاصه بیان می کنم:

  • ایجاد سطحی با محدوده 300*300 میلیمتر
  • حکاکی عمیق و غیر برجسته، بهترین محدوده 100*100 میلیمتر و حداکثر محدوده 150*150 میلیمتر
  • برش ورق فلز نازک مانند نقره، طلا و برنز، با حداکثر محدوده 100*100 میلیمتر، که اساساً ورق با ضخامت 1.5 میلیمتر و کمتر از آن را برش می زند.

کاربرد لیزر سه بعدی:

لیزر سه بعدی 3 محور دارد و زیر سرپوش آن آینه ای وجود ندارد که بر طبق تغییرات نقطه فوکوس حرکت کند. در نتیجه فوکوس همیشه بر روی سطح ورق است. به همین دلیل است که می تواند عمیق تر از لیزر دو بعدی حک کند. سرپوش لیزر دو بعدی کوچک است که فقط 2 آینه دارد، یکی جهت X و دیگری جهت Y. سرپوش لیزری سه بعدی بزرگتر است، زیرا دارای 3 آینه است و آینه محور Z می تواند حرکت کند. از اینرو حداکثر محدوده کار لیزر سه بعدی 600*600 میلیمتر است.

طراحی 3 بعدی در اصفهان

نمونه کار های طراحی سه بعدی

مثالی از طراحی 3 بعدی در اصفهان می توان از آباژورهای سه بعدی یا آباژور3d  نام برد. آباژور 3 بعدی وسیله ای دکوراتیو و تزئینی است که تصویر چهره شما و یا شخص دلخواهتان در ابعاد، رنگ و حالت های مختلف به نمایش می گذارد.

 آباژور 3 بعدی که با نام بالبینگ چهره نیز شناخته شده اند یک صفحه از جنس پلکسی (آکرولیک) است که طرح دلخواه شما برروی آن توسط دستگاه برش لیرزی حکاکی شده است. 

زمانی که این صفحه پلکسی بر روی منبع نور (پایه آباژور) قرار می گیرد با تابیده شدن نور ملایم از سمت پایه به صفحه پلکسی تصویر شما نمایان می شود که در فضای تاریک جلوه دو چندان و زیبایی دارد. آباژور  3dنمونه از طراحی 3 بعدی در اصفهان می باشد.

طراحی دو مدل قاب عکس با برش لیزری بر روی پلکسی تحت عنوان قاب لایت و قاب ماندگار از دیگر خدمات حک و برش لیزر در اصفهان است که ما در حکینو به شما عزیزان ارائه می دهیم.

طرح این نوع قاب عکس ها نیز بر روی صفحه پلکسی با دستگاه برش لیزری حکاکی می شود و در مرحله بعد بر روی سطح چوبی پانچ می شوند و یا در کادری چوبی قرار می گیرند. اصول کار و طراحی هر کدام از این قاب ها و یا آباژور 3بعدی، حکاکی و برش لیزری است که توسط دستگاه مخصوص انجام می شود.

تماس با ما

حکینو ، پیشرو در زمینه حک و برش لیزر در اصفهان، بر روی انواع متریال از جمله پلکسی، چوب، طلا، فلز، با کیفیت و دقت بالا و استفاده از دستگاه های روز دنیا آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز است  

شبکه های اجتماعی حکینو:

پشتیبان حکینو
ارسال پیام