حک و برش لیزر چرم

چرم ماده ای طبیعی و گران قیمت است که از دباغی پوست حیواناتی مانند گاو ساخته می شود و به دو صورت چرم طبیعی و چرم مصنوعی در بازار یافت می شود. چرم از جمله متریال هایی است که می توان روی آن با استفاده از برش لیزری حکاکی انجام داد. یکی از خدمات دیگری که ما در حیکنو ارائه می دهیم. حک چرم در اصفهان است.

از چرم لوازمی مانند کیف، کفش، کت، روکش مبلمان ساخته می شود و استفاده های زیادی می شود اما برش چرم اصفهان توسط دستگاه حک و برش لیزر انجام می شود تا کار حکاکی را برای چرم سازان راحت کند و از برش به روش سنتی فاصله بگیرند . حکاکی روی چرم با ظرافت و دقت انجام می شود و برش لیزری چرم با استفاده از دستگاه های برش چرم صنعتی صورت می گیرد.

حکینو حک وبرش لیزر
حکینو حک وبرش لیزر

مزایای برش و حکاکی لیزری چرم

 1. تولید محصولاتی با لبه های صاف و تمیز و آسیب نرسیدن به ماده اولیه در تمام صنایع اهمیت به سزایی دارد. به همین منظور، توصیه ما استفاده از لیزر برای ایجاد  برش های دقیق و منظمی بر روی چرم می باشد. 
 2. استفاده از لیزر برای برش و حک چرم موجب صرفه جویی در زمان و هزینه ها می شود. هنگام کار با دستگاه لیزر، محصولات با سرعتی بالا تولید شده و تنها یک اپراتور برای نظارت بر فعالیت دستگاه کافی می باشد. 
 3. در گذشته، برای برش و حکاکی چرم از روش های سنتی و مکانیکی استفاده می شد که این روش همراه با زحمت و خطای فراوان بود. به علاوه در بسیاری موارد ایجاد طرح های ظریف و پیچیده نیز غیر ممکن به نظر می رسید. امروزه با استفاده از دستگاه لیزر تولید محصولات چرمی با برش و حک ظریف به سهولت انجام می شود.
 4.  یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از لیزر بر روی چرم، عدم تغییر رنگ این ماده در طول فرایند برش و حک لیزری می باشد. 
 5. با ایجاد تنظیمات مناسب در دستگاه لیزر، تولید محصولاتی با کیفیت بالا به راحتی امکان پذیر می باشد. 
 6. تنها با فرستادن طرح اولیه به کمک رایانه به دستگاه لیزر، چرم به راحتی و به سرعت برش خورده و تبدیل به محصول مورد نظر می شود.
 7. کار کردن با دستگاه لیزر، به سبب اینکه نیازی به قالب های از پیش ساخته شده نمی باشد بسیار منعطف بوده و هر طرحی قابل اجرا می باشد. 
 8. همانطور که اشاره شد، تنها با استفاده از لیزر امکان برش طرح های بسیار پیچیده و ظریف بر روی چرم فراهم خواهد بود. 
 9. هنگام برش و یا حکاکی چرم، امکان اجرای ریزترین و ظریف ترین طرح ها فراهم بوده و طرح نهایی با دقت فراوان بر روی چرم به وجود خواهد آمد.  

حکاکی بر روی هدایای تبلیغاتی که با چرم ساخته شده است بسیار زیبا بوده و در جذب مشتری بسیار کارایی دارد. برای مثال حکاکی جاسویچی چرم می تواند ایده قشنگی باشد.

حک وبرش لیزر چرم

برش لیزری را برای چه نوع چرم هایی میتوان به کار برد؟

همانطور که میدانید چرم در انواع مختلفی وجود دارد. شاید برای شما این سوال پیش آید که برش لیزری چرم، بر روی کدام یک از این انواع، کارایی دارد؟ . در جواب این سوال، لازم است به موارد زیر دقت کافی را مبذول داریم.

 • چرم طبیعی

این نوع از چرم در واقع همان پوست حیوانات است که طی فرآیند دباغی، قابل استفاده میشوند.

 • چرم مصنوعی

این نوع چرم در واقع، متشکل از مواد مصنوعی بوده و ظاهری شبیه به چرم طبیعی دارد، قیمت به مراتب پایین تر از چرم طبیعی، مقاومت در برابر ساییدگی وپاره شدگی و، از جمله مهم ترین مزایای این نوع چرم به شمار میروند.

 • چرم فول گرین

چرمی که سطح آن ساییده شده را چرم فول گرین گویند؛ نکته قوت این نوع چرم در برابر انواع دیگر چرم، بافت مستحکم آن و قابلیت رنگپذیری فوق العاده آن است که همین موضوع، چرم فول گرین را جهت صنعت مبلمان مناسب ساخته است.

 • چرم بازسازی شده

لطیف و مات بودن، از جمله مهم ترین خصوصیات ظاهری این نوع چرم محسوب میشود؛ فشرده کردن این چرم، سبب استحکام هرچه بیشتر آن شده است، قیمت آن نیز نسبت به پرم طبیعی پایین تر است.

 • چرم لایه لایه

این چرم در واقع از لایه لایه کردن چرم های گاوی با ضخامت بالا، به دست میآید.

 • چرم نوبوک

بافت این چرم بسیار مخملی و نرم بوده و از ظرافت بالایی برخوردار است؛ قیمت این نوع چرم از نوع فول گرین بسیار کمتر بوده و بیشترین استفاده از آن در صنعت کیف و کفش وتولید لوازم جانبی صورت میگیرد.

نحوه حک و برش لیزر چرم در اصفهان

چرم به دلیل خواصی که دارد متریال مناسبی برای حکاکی برش لیزری محسوب می شود و همانطور که گفته شد در موارد بسیاری نیز کاربرد دارد.

برای شروع حک چرم در اصفهان ما نیازمند دستگاه برش لیزری و متخصص این کار هستیم. ابتدا متریال را درون دستگاه قرار داده و بعد از انجام تنطیمات اولیه، اشعه لیزر از طریق نازل دستگاه به جسم مورد نظر تابیده می شود و با وجود حرارتی که از آن ساطع می شود طرحی که روی چرم وجود دارد برش داده می شود و در نهایت خروجی کار حاصل می شود.

کاربرد برش لیزری چرم

 • دستکش، کلاه، کیف، کفش و کمربند چرمی
 • جلد کتاب یا سررسید، آلبوم چرمی
 • لباس های مردانه و زنانه از جنس چرم
 • لوازم تزئینی و زیورآلات چرمی مانند دستنبد چرم
 • حکاکی لوازم و ست اداری چرم
 • صنایع دستی (چرم دوزی)
 • و بسیاری از لوازم دیگر

تماس با ما

حکینو ، پیشرو در زمینه حک و برش لیزر در اصفهان، بر روی انواع متریال از جمله پلکسی، چوب، طلا، فلز، با کیفیت و دقت بالا و استفاده از دستگاه های روز دنیا آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز است  

شبکه های اجتماعی حکینو:

پشتیبان حکینو
ارسال پیام